Pielęgnacja Biżuterii

Jak dbać o biżuterię pozłacaną ? 

 

Co to jest biżuteria pozłacana ? 

Biżuteria pozłacana jest pokryta jedną lub dwiema warstwami złota Powierzchnię srebrnej lub mosiężnej biżuterii poddaje się kąpielom galwanicznym. Efektem jest pokrycie biżuterii złotą powłoką

Czy pozłacana biżuteria może się ścierać ?

Biżuteria pozłacana może się ścierać. Przy częstym użytkowaniu narażone jest na ciągłe ocieranie się o skórę i odzież. Okres utrzymywania się złotej powłoki na biżuterii jest zależny od sposobu użytkowania . Biżuteria z której zetrze się złocenie nadal pozostaję piękną , srebrną ozdobą .

Jak dbać o biżuterię pozłacaną ?

Pozłacane wyroby wymagają szczególnej pielęgnacji. Złota warstwa jest bardzo podatna na ścieranie i aby pozostała na biżuterii dłużej, należy traktować ją ze szczególną delikatnością. - Zdejmuj biżuterię do snu – dzięki temu uchronisz ją przed ocieraniem o pościel, skórę czy włosy. - Nie baw się biżuterią -Przechowuj odpowiednio biżuterię – po zdjęciu biżuterii, zabezpiecz ją kawałkiem tkaniny włóż do szkatułki lub pudełeczka jubilerskiego. Pamiętaj, aby nie zostawiać biżuterii w łazience – zdejmuj ją przed prysznicem. -Staraj się nie dopuszczać do kontaktu biżuterii z wodą, środkami chemicznymi czy perfumami. Zdejmuj ozdoby do mycia rąk lub podczas kąpieli i cięższych prac domowych. -Nie zakładaj biżuterii na trening czy plażę, narażona jest wówczas na promienie UV i wilgoć.

Biżuteria Pozłacana - czy warto ?

Wyroby pozłacane mają swoje wady i zalety . Zaletą jest na pewno cena, biżuteria pozłacana jest dużo tańsza od tej wykonanej ze złota . Wadą jest nieuniknione ścieranie się złotej warstwy. Pozłacana biżuteria sprawdzi się u osób które nie mają nic przeciwko, aby po jakimś czasie ich biżuteria zmieniła kolo na srebrny .

 

 

 

Uwaga ! Złocenia z czasem mogą zmieniać kolor na srebrny  ! Nie jest to wadą produktu , jest to naturalny proces  pozłacanej biżuterii . 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl